کامپوزیت ونیر دندان

کامپوزیت ونیر دندان

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

کامپوزیت ونیر دندان

کامپوزیت ونیر دندان

کامپوزیت هایی که برای روکش های دندانی به کار می رود، به عنوان راه حلی راه گشا برای اصلاح طرح لبخن بیماران محسوب می شود. علاوه بر زیبایی ظاهری فوق العاده با پوشاندن عیوب ظاهری دندان باعث می شود تا به عنوان یکی از درمان های موثر در لمینت های کامپوزیت ونیر دندان محسوب شود. کامپوزیت ونیر دندان باعث می شود تا لکه های تا روی دندان از بین رفته و با ایجاد درخشندگی خاص برای آن در ایجاد لبخندی جذاب موثر است.

ساخت ونیر کامپوزیت

معمولا برای ایجاد شفافیت در کار کامپوزیت کردن از ونیرهای طبیعی برای اجرای این تکنیک درمانی استفاده می شود. باید حتی الامان بازه زمانی این درمان نهایتا در یک الی دوجلسه تحت نظارت پزشک متخصص انجام شود.

معمولا از نیروهای محکمی برای ایجاد این بافت های مقاوم روی دندان ها به کار می روند. باید برای صیقل دادن ابتدا ابزارهای پزشکی با اتصالات یمحکم ونیرهای دندان را روی سطج دندان قرار داده و سپس از عمل کاشت استفاده شود. برای ایجاد فرم و هماهنگی های لازم بین فرم ردیف های بالا و پایین انجام خواهد گرفت. معمولا ونیرهای کامپوزیت دندان از پلاستیک های شفاف با کیفیت بالا استفاده می شود. معمولا قالب های خمیری شکل برای اجرای کامپوزیت های دندانی به کار گرفته می شوند.

ساخت ونیر کامپوزیت

کاربرد کامپوزیت

معمولا هدف های اصلی در لمینت های کامپوزیتی، کامل کردن طرح لبخند بوده که باعث می گردد تا اعتماد به نفس بالایی در همه افراد ایجاد شوند. معمولا به بیماران با این تکنیک ها کمک شایانی می شود. معمولا این درمان ها باعث شده تا مردمان زیادی برای جذب این تکنیک ها طرفدار باشند. معمولا دندان هایی که زرد هستندو یا تیره و یا لکه دار شده اند، می تواند در عدم اعتماد به نفش شکل بگیرد. دندان های سفیدی که پس از این درمان حاصل می شوند، برای نگه داشتن این این سطح از سلامت افراد موثر خواهند بود. در بهبود کیفیت روکش های کامپوزیت تاثیرگذار هستند. معمولا روی دندان های نیش از این درمان استفاده می کنند. معمولا برای رفع پوسیدگی ها معمولا از لمینت هایی که کامپوزیتی هستند استفاده می شود که برای رفع تغییر رنگ های موضعی بسیار تاثیرگذار است.

کامپوزیت های آمریکایی که از برند های معتبری ساخته می شوند، برای اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا ایجاد ظاهری جذاب و درخشان از ویژگی های بارز این نوع می باشد. معمولا این برند آمریکایی توسط شرکت بیسکو وارد بازار می شود.

هدف اصلی شرکت بیسکو ایجاد روش های مختلف پیوند در ترمیم های دندانی است. تولیداتی که به روند سریع اصلاح طرح لبخند کمک زیادی کرده است.

این مزیت ها سبب شده است تا این نوع کامپوزیت طرفداران زیادی پیدا کند.

ساخت ونیر کامپوزیت

زیبایی کامپوزیت

معمولا شفافیتی که با استفاده از این ونیرهای کامپوزیت روی دندان ایجاد می شود، در هر فردی این اشتیاق را به وجود می آورد تا به این درمان گرویده و تمایل پیدا کرده و دندان های خود را سلامت و درخشان کند. معمولا این سفیدی درخشان تر از روش های بلیچینگ بوده و افرادی که این درمان را انجام می دهند، کامپوزیت های آمریکایی هستند. در ساخت رزین این کامپوزیت هایی که روی دندان کشیده می شوند، از افزودنی های ویژه ای استفاده شده که هرچه بیشتر به کار رود کیفیت این مواد کامپوزیتی را بیشتر می کند. معمولا تحقیقاتی که در این زمینه ها انجام شده است باید در بابت پژوهش های بسیاری شدود تا محصولا کامپوزیت ونیر به خوبی ارائه شوند.

معمولا کامپوزیت های آلمانی همانطور که از نامش پیداست باید از کامپوزیت های آمریکایی بهتر بوده و دارای هزینه مناسب تری از نظر ساخت هستند. معمولا کشورهایی که در تولد مواد ونیر کامپوزیت عمل می کنندف دارای ساخت بهینه در مواد آلمانی، آمریکایی و ژاپنی هستند.

معمولا فرم های دندان نوع برندی که استفاده می شود، مهم و تاثیرگذار است. مهارت پزشک نیز در این امر مهم و ضروری است. باید این توصیه ها اجار شود تا روند درمان به بهترین شکل انجام گرفته و برای رفع ترک خوردگی ها از انواع ونیرهای لمینتی دندان بههر ببرند. برای ترک خوردگی های دندانی نیز این ونیر کامپوزیت به خوبی مورد استفاده قرار گیرد.

معایب

معمولا برخی افراد مینای کم ضخامتی دارند، برای اینکه بر اثر تراش ساییده نشوند، بهتر است از لمینت بهره نبرده و از کامپوزیت های لمینی استفاده کنند. البته ممکن است ریشه برخی دندان ها ضعیف باشند، برای همین استفاده از کامپوزیت دندان مناسب نبوده و بهتر است از لمینت های سرامیکی استفاده کنند. ممکن است حساسیت هایی در هنگام لکه دار بودن این موانع ایجاد شود، در این مورد بهتر است از این درمان استفاده نکنید. و این مشکل در بیشتر افرادی که خواهان انجام کامپوزیت هستند، شایع ترین می باشد. معمولا باید به کلینیک های معتبری در این زمینه مراجعه کرده و از متخصص هایی که در این کلینیک ها استفاده می کنند، بهره کافی داشته باشید. شما از این مقاله لذت خواهید برد چراکه این متن بسیار مهیج گرداوری شده است.

نوشته شده در بهمن 1400 | رپورتاژ آگهی


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای sistanmet.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:sistanmet.ir | نقشه سایت